In Horst hebben we een grote achtertuin renovatie mogen uitvoeren.
Onze aanpak
We begonnen met het verwijderen van de te brede coniferenhaag. In plaats daarvan plaatsten we een tuinhuis met overkapping, wat resulteerde in een gezellige extra zitplek. Dit creëerde niet alleen meer bruikbare ruimte, maar gaf de tuin ook een frisse, moderne uitstraling.
Bij deze renovatie hebben we ook rekening gehouden met het in stand houden en zelfs verbeteren van de biodiversiteit. De prachtige Pinus (Den) hebben we laten staan zodat de mussen hun vaste lunch plek konden behouden. Zo is ook de vijver gespaard gebleven. Maar de vijverrand hebben we wel in ere hersteld. De vijver zorgt zo ook voor een grotere biodiversiteit die insecten, vogels en egels zeker kunnen waarderen.
In de nieuwe schutting langs de overkapping is er een opening gemaakt voor de egel die hier regelmatig in de tuin te vinden, zodat deze nog steeds de tuin in en uit kan.
Om de zintuiglijke ervaring te verrijken, hebben we:
- Een nieuw gazon aangelegd
- Twee kleurrijke plantenborders gecreëerd die insecten aantrekken
- Geurende planten toegevoegd voor een rijkere waarneming
We implementeerden ook een slim watermanagementsysteem:
- Het regenwater van het tuinhuis wordt opgevangen in een automatische regenton
- Overtollig water loopt via een overstort weg en kan in de tuin wegtrekken
Het resultaat
Het eindresultaat is een prachtige, multifunctionele tuin die perfect aansluit bij de wensen van de klant. De nieuwe indeling biedt meer gebruiksgemak en zitgelegenheid, terwijl de natuurlijke elementen en biodiversiteit zijn behouden en zelfs verbeterd.
De kleurrijke borders en geurende planten zorgen voor een aangename zintuiglijke ervaring, terwijl het slimme watermanagementsysteem bijdraagt aan de duurzaamheid van de tuin.